Co powiedziałabyś swojej skórze 10 lat temu?

Świadomość jest podstawą uzdrowienia Twoich relacji z cerą.

Sięgaj po to, co współgra z Twoją skórą

Masz suchą skórę? Powinnaś zatem używać kremu nawilżającego i żelu do mycia, który nie wysusza skóry, pozbawiony mydeł drażniących skórę. Na twarzy pojawiły się pierwsze zmarszczki? Sięgnij po Kolagen Naturalny. Zapomnij o syntetycznych zamiennikach! Czerp z natury to, co najlepsze. Kolagen to słowo, które skrywa w sobie sekret młodości. Odkryjesz go, regularnie aplikując na wilgotną skórę żel pochodzenia rybiego. Im wcześniej ten prosty zabieg stanie się Twoją codzienną rutyną, tym dłużej będziesz cieszyć się młodzieńczym wyglądem i idealnie nawilżoną skórą pozbawioną przebarwień.

Stosuj filtr przeciwsłoneczny przez cały rok

Ciemna strona promieni słonecznych jest doskonale znana kosmetologom. Wiele mówi się o fotostarzeniu skóry, które sprawia, że kolagen, elastyna i kwas hialuronowy przedwcześnie ulegają rozpadowi. Kupujesz tubkę kremu z filtrem w czerwcu i wyrzucasz pustą na początku września? Błąd! Słońce towarzyszy nam niemalże każdego dnia. Jest jednym z czynników, które przyspieszają proces destrukcji włókien kolagenowych. Czy wiesz, że już po jednym dniu przebywania na słońcu organizm traci aż 20% kolagenu budującego Twoją skórę? Stosowanie podkładu lub pudru z filtrami mineralnymi to najlepsze rozwiązanie w okresie jesienno-zimowym, jeśli chcesz cieszyć się młodą cerą przez kolejne lata.

Pamiętaj o nocnej regeneracji skóry

Tuż przed pójściem spać sięgnij po kosmetyki, które zawierają antyoksydanty. Daj im 7-8 godz. na to, aby zaczęły działać, kiedy Ty śpisz. Zarówno skóra problematyczna, jaki i dojrzała, potrzebuje pozbycia się wolnych rodników, które nazbierały się w ciągu dnia. Witamina C, witamina E, koenzym Q10, kwas alfa-liponowy – to tylko niektórzy sprzymierzeńcy nocnej regeneracji skóry. Włącz do kuracji naturalną suplementację, a efekty zaskoczą Cię szybciej, niż myślisz!

Zrób porządek w kosmetyczce

Po pierwsze: zwróć uwagę na datę ważności otwartych produktów i czym prędzej pozbądź się tych, które już dawno powinny znaleźć się w koszu. Po otwarciu kosmetyczki okazało się, że masz sporo kosmetyków o podobnym działaniu: kremów, żeli pod prysznic, płynów do demakijażu? Wystarczy jeden z każdego rodzaju, skoro są sprawdzone i wiesz, że nie wywołują reakcji alergicznych. Przy okazji rzuć okiem na ich składy i wpisz komponenty w internetową wyszukiwarkę – dzięki temu nauczysz się rozszyfrowywać skład INCI. SLS-om, parabenom i szkodliwym konserwantom powiedz stanowcze: nie!

Wstydem jest zestarzeć się przed czasem z powodu lenistwa i nieuwagi. Ludzkim jest poznać siebie w swojej piękności i sile, którą to ciało może osiągnąć. Ale ani siła, ani piękno nigdy nie przychodzą same, tylko związek woli i ciała może je stworzyć – te słowa Sokratesa są doskonałą puentą dzisiejszego wpisu.

Możesz przestrzec młodsze pokolenia przed pielęgnacyjnymi błędami, które zdarzyło Ci się popełnić w przeszłości – udostępnij ten wpis ku przestrodze.

2 Comments

  1. Dokładnie,należy używać kilku kosmetyków.wybrac najbardziej potrzebne ,oczywiście kolagen i nawilżenie to postawa pielęgnacji.swiadomy wybór i pi sprawie.sama przyjemność

    1. Zgadzamy się z tym stwierdzeniem w 100%! Naturalna pielęgnacja skóry przyniesie pożądane efekty 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.