Światło ekranu szkodzi Twojej skórze! Jak temu przeciwdziałać?

Zdarza Ci się scrollować posty w mediach społecznościowych tuż przed zaśnięciem? Zmień ten nawyk!

Niebieskie światło emitują ekrany komputerów, telefonów i telewizorów. Niestety, spędzając czas przed każdym z tych urządzeń, nasza skóra odczuwa to zmęczeniem i znacznym pogorszeniem kondycji. Jak zapobiec negatywnym skutkom niebieskiego promieniowania?

Wszystkiemu winne są wolne rodniki, które prowadzą do degeneracji włókien kolagenowych i elastynowych. Skalę negatywnego oddziaływania niebieskiego światła można porównać do promieniowania UVA i UVB. Uwaga, eksperci biją na alarm: światło niebieskie penetruje skórę głębiej niż promienie UV! Niestety, okazuje się, że filtry przeciwsłoneczne nie chronią przed sztucznym światłem telefonu czy laptopa. To kolejne wyzwanie dla współczesnej kosmetologii.

Skóra w niebieskim świetle

Gdy przeglądasz facebookowe posty lub oglądasz filmik na YouTube, niebieskie światło pochodzące z ekranu sprzyja wzmożonej produkcji wolnych rodników, które niszczą DNA skóry, a także lipidy odpowiedzialne za optymalny poziom nawilżenia naskórka. Skutkuje to szybszym przesuszeniem cery i powstaniem pierwszych zmarszczek. Skóra o wiele szybciej starzeje się, traci elastyczność i jędrność. Zdarza się, że pojawiają się na niej nieestetyczne przebarwienia, a trądzik czy inne problemy skórne znacznie się nasilają.

Jakie substancję ochronią przed blue light?

Nie dziwi fakt, że oferta marki Souvre obfituje w kosmetyki i suplementy diety, których rolą jest niwelowanie skutków stresu oksydacyjnego, więc również negatywnego wpływu niebieskiego światła na skórę twarzy. Niezwykle cenne okażą się produkty o wysokiej zawartości składników aktywnych o działaniu regeneracyjnym i antyoksydacyjnym. Należą do nich:

  • kolagen naturalny – profesjonalnie nawilża skórę, zmniejsza jej szorstkość i poprawia jędrność,
  • elastyna – wraz z kolagenem tworzy w skórze właściwej elastyczną siateczkę, która stanowi podporę dla fibroblastów,
  • witamina C – jako przeciwutleniacz stanowi ochronę przed wolnymi rodnikami; jest niezbędna do prawidłowego formowania włókien kolagenowych,
  • witamina E – wspiera ochronę komórek skóry przed stresem oksydacyjnym,
  • witamina B3 – zmniejsza utratę wody przez skórę i reguluje procesy odnowy naskórka.

Sposób na drugi podbródek

Tyle na temat destrukcyjnego wpływu korzystania z urządzeń mobilnych na skórę twarzy. A co z szyją? Pochylanie głowy do przodu skutkuje kolejnymi konsekwencjami dla naszego wyglądu – tzw. smartfonową szyją, która przypomina drugi podbródek. Jak się okazuje, częste przyjmowanie pozycji z głową pochyloną do przodu, znacznie skraca mięśnie szyi, co w dłuższym czasie prowadzi do opadania dolnej szczęki. Kosmetolodzy dostrzegli ponadto proces powstawania tzw. zmarszczek marionetkowych, czyli bruzd w okolicy policzków i brody. Jeśli zauważyliście u siebie spadek elastyczności skóry szyi, polecamy kolagenową Kurację Regeneracja Szyi i Dekoltu S’OUVRE.


Czy Waszym zdaniem w ofercie Souvre powinny pojawić się nowe kosmetyki chroniące przed czynnikiem drażniącym, jakim jest niebieskie światło?

2 Comments

    1. Warto wiedzieć, żeby jeszcze lepiej zadbać o kondycję skóry 🙂 Zapraszamy na blog częściej – przed nami wiele inspirujących tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.