Żel antybakteryjny – fakty i mity 🛡

Aby ustrzec się przed koronawirusem, należy zachować wzmożone środki ostrożności. Jednym z nich jest regularne mycie rąk. Co zrobić, gdy nie mamy chwilowo dostępu do wody i mydła?

WAŻNE: Żel  S’OUVRE pomyślnie przeszedł badanie skuteczności antybakteryjnej. Produkt wykazuje właściwości przeciwbakteryjne w testach IN VIVO i IN VITRO. Dokument wydany przez SkinLab – specjalistyczne laboratorium badawcze – jest dostępny w Strefie Partnera.

Fakty i mity

W internecie znaleźć można wiele informacji i wskazówek, jak działać prewencyjnie w obliczu zagrożenia. Postanowiliśmy potwierdzić lub zdementować powszechnie panujące opinie:

Zawartość wysokostężeniowego alkoholu gwarantuje antybakteryjne działanie

FAKT! Podstawowym składnikiem każdego żelu antybakteryjnego jest alkohol, który posiada właściwości antyseptyczne. Na rynku dostępne są żele z wysokim stężeniem alkoholu, który tak naprawdę jest rozcieńczony… wodą. O wiele bardziej skuteczne są zatem produkty z wysokostężeniowym alkoholem w składzie, np. Żel do rąk antybakteryjny S’OUVRE, który świetnie dezynfekuje dłonie, kiedy nie mamy pod ręką mydła i wody. Do jego produkcji wykorzystywany jest wysokoprocentowy alkohol etylowy.

Żel antybakteryjny zastąpi mycie rąk

MIT! Żele antybakteryjne są pomocne tylko wtedy, gdy chwilowo nie mamy dostępu do łazienki. Dłonie musimy myć dokładnie mydłem i wodą, przez min. 30 sekund. Wykonując tę czynność, warto zwrócić uwagę na ich dokładne spłukanie. Użycie odpowiedniej ilości wody zwiększa prawdopodobieństwo, że wszystkie wirusy zostały usunięte. Pamiętajmy również o odpowiednim osuszaniu dłoni. Najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie jednorazowego, papierowego ręcznika.

Ten sam żel może być stosowany przez kilka osób

MIT! Tutaj znów kłaniają się wzmożone środki ostrożności. Reguła jeden produkt = jeden właściciel sprawdzi się w obliczu zagrożenia koronawirusem.

Gliceryna i rumianek nawilżą skórę

FAKT! Składniki łagodzące sprawiają, że produkt S’OUVRE nie przesusza ani nie podrażnia skóry. Dodatkowe działanie żelu polega zatem na intensywnym nawilżeniu dłoni. Produkt z serii Your Beauty jest bezpieczny dla skóry nawet przy częstym stosowaniu.

Wasza opinia:

Mam żel antybakteryjny już od dawna, jest naprawdę bardzo dobry. Szybko się wchłania i dłonie nie są lepkie, polecam z czystym sumieniem!

11 Comments

    1. Informację na temat zawartości alkoholu w żelu wysłaliśmy drogą mailową 🙂

  1. Witam! Ja też mam pytanie o stężenie alkoholu w produkcie. Będę wdzięczny za informacje. Pozdrawiam.

  2. Dzień dobry – jaka jest zawartość alkoholu i jakiego w żelu? I czy będzie można kupić w większych opakowaniach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.