Jestem Fair w Social Media!

Czy mogę powołać fanpage z S’OUVRE w nazwie? Czy mogę opublikować ofertę sprzedażową na Facebooku? W tym wpisie znajdziesz odpowiedzi.

W ostatnim czasie społeczność S’OUVRE jeszcze prężniej niż do tej pory promuje swój biznes w mediach społecznościowych. Spora grupa Partnerów powołała nowe profile promujące ich autorskie projekty. Na ile mogą utożsamiać się z S’OUVRE? Wyczerpującą odpowiedź znajdziesz w tym poście!

Zacznijmy od tematu logo S’OUVRE, aby zaznaczyć, że Partnerzy ani Odbiorcy produktów nie mogą posługiwać się nim bez zgody firmy. Twórczy i indywidualny charakter logotypu S’OUVRE sprawia, że jest ono utworem.

Utworem w rozumieniu prawa autorskiego jest

“każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia”

art. 1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych

W praktyce oznacza to, że Partnerzy i Odbiorcy nie mogą ustawiać go jako avatary na swoich profilach w mediach społecznościowych ani wykorzystywać w postach czy na cover photo. Ta sama zasada dotyczy nagrywania  i  udostępniania  filmów,  w których bezprawnie został wykorzystany znak towarowy S’OUVRE,  bez wcześniejszej akceptacji przez firmę. Analogicznie, niniejsza reguła tyczy się materiałów drukowanych: ulotek, roll upów, ścianek, plakatów, które nie zostały zamówione w sklepie S’OUVRE.

Najważniejsze zasady spisane zostały w Kodeksie Etyki S’OUVRE, który akceptuje każdy nasz Partner. 5-stronnicowy dokument dostępny jest w zakładce Materiały biznesowe w Strefie Partnera. Zalecamy lekturę kodeksy zawsze wtedy, gdy pojawią się jakiekolwiek wątpliwości dotyczące promocji biznesu, rekrutacji nowych osób lub sprzedaży produktów. Kodeks zabrania publikacji ofert sprzedaży na portalach typu Allegro, OLX, Vinted czy Marketplace. Sprzedaż we własnych sklepach internetowych również jest zabroniona i grozi blokadą konta S’OUVRE.

W marketingu społecznościowym nie ma drogi na skróty. Oznacza to, że rekrutacja nowych osób wymaga przeprowadzenia prezentacji i udzielenia wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie pytania nowej osoby w myśl zapisu:

(…) do zakazanych praktyk należy publikowanie ogłoszeń z ofertami pracy w organizacji używając Znaku towarowego S’OUVRE na jakichkolwiek portalach społecznościowych, ogłoszeniowych, a w szczególności na portalach związanych z pośrednictwem pracy i rekrutacją pracowników

Kodeks Etyki S’OUVRE

Poniższa grafika prezentuje dobre i złe praktyki promowania własnego biznesu pod skrzydłami S’OUVRE:

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt mailowy: pr@souvre.pl.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.