souvre

Salony kosmetyczne: jak radzić sobie z kryzysem?

Problem to okazja w przebraniu – jak kryzys przekuć w sukces na miarę pandemii? Mamy dla Was 5 porad:

Twój gabinet jest otwarty? Zadbaj o środki ostrożności

Poproś klientki, aby przychodziły na zabiegi w jednorazowych maseczkach i punktualnie na wyznaczoną godzinę, żeby nie gromadziły się w poczekalni. Dopilnuj, aby przed zabiegiem umyły ręce. Zmierz im temperaturę, aby mieć pewność, że organizm nie walczy z infekcją. Wyposaż wszystkie Panie kosmetolog w rękawiczki i maseczki oraz środki do dezynfekcji blatów, klamek i uchwytów. Po każdej wizycie przeznaczcie 10 min na czyszczenie tych miejsc. Po pracy koniecznie wywietrz gabinet.

Pielęgnacja domowa

Ograniczenia, z jakimi mierzymy się na co dzień, powodują, że jesteśmy bardziej kreatywni. Gabinet kosmetyczny „Kleopatra” z Hrubieszowa, który pracuje na produktach S’OUVRE, poinformował swoje klientki o możliwości zamawiania kosmetyków do domu prosto od dystrybutora. Powyżej wyznaczonej kwoty przeznaczonej na zakupy, czeka bonus w postaci dostawy gratis! Składanie zamówień ułatwia Folder Kolagenowy S’OUVRE. Doskonały pomysł, prawda?

Kolagenowe tutoriale

Teraz masz czas na to, żeby wzbogacić swoją bazę materiałów zdjęciowych i nagrań wideo, które udostępniasz w mediach społecznościowych. Pokaż na nagraniu, jak zorganizować domowe spa z S’OUVRE, aby zadbać o wygląd skóry i przygotować ją na nadejście lata. Inspiracją okażą się filmiki z serii S’OUVRE Review, które czekają na Was na youtube’owym kanale S’OUVRE. Zdecydujesz się na live’a na Facebooku lub Instagramie? Super, zasięg informacji będzie jeszcze większy!

Wielkanocne upominki

Odliczamy dni do Świąt Wielkanocnych. To czas obdarowywania bliskich upominkami, takimi jak kosmetyki, suplementy diety czy perfumy. Zrób mini sesję zdjęciową ze świątecznymi akcesoriami, tj. kolorowe zajączki, żonkile czy tulipany. Dodaj je na Story i jako regularne posty, aby zachęcić klientki do składania świątecznych zamówień. Teraz jest na to najlepsza pora!

Bądź w stałym kontakcie

Odezwij się do swoich stałych klientek: telefonicznie, na Instagramie lub na Facebooku. Miły komentarz pod ich postem będzie sygnałem, że o nich pamiętasz. Na priv zapytaj, czy czegoś nie potrzebują. Możesz także zaproponować bezpłatne konsultacje online, aby podzielić się z nimi domowymi sposobami na troskę o skórę.

Co myślicie o tych poradach? W komentarzu podzielcie się swoimi pomysłami na to, jak zadbać o potrzeby klienta na przełomie marca i kwietnia!

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.