Dlaczego na kosmetykach S’OUVRE nie ma symbolu not tested on animals??

Dlaczego na kosmetykach S’OUVRE nie ma znaczka not tested on animals? To pytanie zadają sobie Partnerzy, którzy wiedzą, że kolagenowe produkty nie były testowane na zwierzętach. Dlaczego mimo to na opakowaniach kosmetyków nie znajdziemy ikonki króliczka?

Zamiany w prawie unijnym ??

Popularny znak białego królika na tle trójkąta, to symbol, który widujemy coraz rzadziej. Ikonka ta informowała nas o tym, że produkt nie był testowany na zwierzętach. Otóż w lipcu 2013 roku zaszła istotna zmiana w prawie unijnym. Polega ona na tym, że żaden producent nie ma prawa testować swoich kosmetyków na zwierzętach. W związku z tym umieszczanie tego symbolu na opakowaniu kosmetyku jest zupełnie zbędną oczywistością. Dotyczy to oczywiście kosmetyków wyprodukowanych i sprzedawanych w Unii Europejskiej, takich jak kosmetyki S’OUVRE.

Bądź świadomym konsumentem  i rzetelnie informuj Odbiorców produktów S’OUVRE, z jakimi produktami mają do czynienia.

Masz więcej pytań dotyczących informacji zawartych na opakowaniach naszych produktów? Zadaj je w komentarzu!

One Comment

  1. Wczoraj dodałam komentarz i w kwestii wyjaśnienia.
    Prawdą jest, że część z tych znaczków jest po prostu “do kupienia” oraz to, że króliczek nie musi być na opakowaniu. Kliknęłam w link do produktów powyżej. Jest tylko kolagen. Czy jest możliwość, by firma wydała oświadczenie, że nie testuje na zwierzętach składników (o ile je sprowadza od innego dostawcy, że tak gotowe suplementy jak i ich składniki nie są testowane na zwierzętach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.