S’OUVRE wyjaśnia: co oznacza pasek przy zgrzewie tubki?

Męski krem, pasta do zębów i krem do rąk S’OUVRE. Co łączy te trzy produkty?

Otóż każdy z nich zamknięty jest w tubce. Zainteresowanie wielu z Was wzbudza pasek widoczny w  połowie zgrzewu każdej tubki.  Jest to nic innego jak „eye mark”, czyli drukarski marker, znacznik.

Oś symetrii tuby

Jego umiejscowienie związane jest ściśle z techniką nadruku. Każda tubka powstaje bowiem z arkusza lub rurki. Po złożeniu i zgrzaniu opakowania na jednej stronie drukowana jest nazwa produktu i firmy, a na drugiej opis. Marker wyznacza zatem oś symetrii, aby tekst został nadrukowany we właściwym miejscu.

Aby tak właśnie było, w miejscach gdzie wypada środek kolumny tekstu, nadrukowuje się znacznik, po to, aby maszyna drukująca wyposażona w sensor optyczny widziała, od którego miejsca oraz według jakiej osi biegnie tekst.

eye mark souvre

Znaczniki są drukowane w określonej odległości. Gdy tak oznaczona rurka ma być później pocięta, jest rozcinana w odstępach oznaczonych markerami. W kolejnym kroku zgrzewanie tubki następuje dokładnie nad znacznikiem, tak aby wypadał on pośrodku zgrzewu. Ot, cała tajemnica ?

Kolor markera

Jaką rolę pełni kolor markera? Zasada jest prosta: kolor eyemarka musi kontrastować z tłem, stąd zestawienie, np. fiolet-biel. Oznacza to, że znacznik ma kolor najbardziej odznaczający się na tle opakowania spośród wszystkich użytych podczas nadruku.

Reasumując, kolor paska nie ma żadnego związku z jakością czy właściwościami składników zawartych w produkcie.

Mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać wszelkie wątpliwości.

3 Comments

  1. Mam pytanie, dla mnie kluczowe, czy pastę do zębów mogą bezpiecznie stosować osoby ze stałym aparatem ortodontycznym?

    1. Pani Asiu, w składzie pasty zawarta jest substancja ścierna, zatem najlepiej będzie, jeśli upewni się Pani u protetyka, jakich składników należy unikać. Wtedy podpowiemy, czy konkretny składnik jest zawarty w paście Souvre, czy też nie. Serdecznie pozdrawiamy! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.