Kolagenowy poradnik na lato ??

Kolagen Naturalny nie lubi ciepła! Szczególnie teraz, w okresie letnim, zwróć uwagę na temperaturę przechowywania kolagenu w czystej postaci i pozostałych produktów z serii Kolagen Naturalny.

1. W jakiej temperaturze przechowywać kolagen? ?

Wyjątkowa struktura i właściwości Kolagenu Naturalnego S’OUVRE wymagają zapewnienia specjalnych warunków przechowywania. Zbyt wysoka temperatura może zupełnie zniszczyć strukturę białka, przez co kolagen traci swą aktywność biologiczną. Bezpiecznie można go przechowywać w zacienionym miejscu w temperaturze od 5°C do 28°C.

2. Stabilność temperaturowa kolagenu ❄

Nie zaleca się zamrażania kolagenowego białka z uwagi na szczególną właściwość, jaką jest jego stabilność temperaturowa i strukturalna. Białko jest cząsteczką żywą, zatem zachowuje swoje wyjątkowe cechy tylko w określonym zakresie temperaturowym. W sytuacji bardzo kryzysowej, można przeprowadzić jednorazowe zamrożenie kolagenu, jednak nie należy ponawiać tej czynności. Możliwość ta nie dotyczy uwodnionego już kolagenu, w celu przywrócenia jego konsystencji czy właściwości. Białko zdenaturowane w wysokiej temperaturze, po zamrożeniu jest nadal nieaktywne.

3. Rola styropianowych termoboxów ?

Aby utrzymać optymalną temperaturę kolagenowego białka na dłużej, jego szklane buteleczki spakowaliśmy do styropianowych termoboxów. Oprócz nich, w przesyłce od S’OUVRE znajdziecie żelki chłodzące, które ułatwią transport kosmetyków w odpowiedniej temperaturze.

4. Sposób na błyskawiczne odświeżenie ?

W letnie, upalne dni Twoja skóra potrzebuje natychmiastowego odświeżenia. Dobrym sposobem, aby schłodzić się w ciągu kilku sekund, jest aplikacja kolagenowej mgiełki do twarzy i ciała S’OUVRE. Nasza porada: przechowuj ją w lodówce, aby później móc cieszyć się przyjemnym chłodem.

5. Kolagen na poparzenia słoneczne

Twoja skóra jest szczególnie podatna na poparzenia słoneczne? To oznacza, że Twoim wakacyjnym must have będzie Kolagen Naturalny! Najbardziej praktyczny kosmetyk to Kolagen Silver, który aplikujemy na wilgotną skórę ciała, np. ramion czy dekoltu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.