souvre

Taaka ryba! Wszystko o tołpydze białej ?

Odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania dotyczące pochodzenia kolagenu S’OUVRE znajdziesz w tym wpisie.

Gdzie bytuje tołpyga biała❓

Tołpyga biała jest rybą słodkowodną, ciepłolubną, która upodobała sobie wody w rzekach i jeziorach. Tołpyga, z której pochodzi kolagenowe białko S’OUVRE, hodowana jest w specjalnie dostosowanych i kontrolowanych akwenach zlokalizowanych  na terenie Unii Europejskiej. Cały proces hodowli jest monitorowany w sposób naturalny, jednak zgodny z normami.

W jaki sposób pozyskuje się kolagen❓

Ryba, o której mowa, hodowana jest w celach spożywczych, co gwarantuje poszanowanie nawet najbardziej wymagających norm. Skóra rybia w tym przypadku jest traktowana jako surowiec nieużyteczny w sektorze spożywczym, który producent skupuje, aby wytworzyć kolagenowe produkty. Ekstrahowanie kolagenu jest zatem w pełni humanitarnym procesem. Bardzo istotny jest fakt, że mamy gwarancję bezpieczeństwa tego surowca, ponieważ wymagana dokumentacja jest nieodzownym elementem podczas audytu ISO.

Z jakich części ryby ekstrahowany jest kolagen❓

Kolagen Platinum pochodzi z brzucha ryby, Silver – z bocznych części i Graphite – z grzbietu. Obszary te różnią się zawartością szarego pigmentu.

Dlaczego kolagen rybi jest lepszy od innych❓

Należy podkreślić, że kolagen rybi ma strukturę trójhelisy, dzięki czemu jest podobny do kolagenu ustrojowego człowieka. Ani kolagen wołowy, ani wieprzowy, ani syntetyczny, nie może równać się z kolagenem rybim! Cechuje go bowiem aktywność biologiczna i bardzo wysoka przyswajalność. Ponad dekadę temu trójmiejscy biotechnolodzy opatentowali nieznaną wcześniej metodę pozyskiwania i przetwarzania kolagenu rybiego w żel o właściwościach uelastyczniających i nawilżających cerę. To najkrótsza historia powstania kolagenowej linii S’OUVRE.

Czy masz więcej pytań dotyczących pochodzenia kolagenowego białka? Zadaj je w komentarzu.

3 Comments

  1. Dlaczego mamy 3 rodzaje kolagenu .. i co by się stało gdybyśmy użyli np kolagenu Gtaphite do twarzy a silver na włosy itp ?

    1. Trzy typy kolagenu: Platinum, Silver i Graphite różnią się zawartością pigmentu i miejscem pozyskiwania (brzuch ryby, boki i grzbiet). Platium to najczystsze, najbardziej przejrzyste białko, które pochodzi z okolic brzucha tołpygi, dlatego dedykowane jest delikatnej skórze twarzy. Jego pozyskiwanie jest przy okazji najbardziej żmudne i pracochłonne.

      Stosując kolagen Silver lub Graphite 2 razy dziennie, przez kilka lat istnieje niewielkie ryzyko zajścia reakcji pigmentu białka ze skórą twarzy, dlatego rekomendujemy go do aplikowania na ciało, skórę głowy i paznokcie, a nie na twarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.