S’OUVRE Professional – kto pyta, nie błądzi!

Nowości S’OUVRE Professional bez tajemnic! Odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytania. Sprawdź, czy wiesz wszystko o profesjonalnej linii S’OUVRE.

Czy możemy stosować Peeling Enzymatyczny przed Triacid Peel? Dlaczego?

Tak, jak najbardziej. Peeling Enzymatyczny złuszczy pierwszą warstwę martwych komórek naskórka. Skóra będzie lepiej oczyszczona, dzięki czemu Triacid Peel będzie mógł przeniknąć głębiej.

Czy możemy wykonać zabieg eksfoliacji z Triacid Peel dzień przed ważnym wydarzeniem?

Triacid Peel należy do peelingów kwasowych o łagodnym stopniu złuszczenia. Z uwagi na jego działanie, jak i zmiany regeneracyjne, które zachodzą w skórze po zabiegu, zaleca się odczekać więcej niż dobę w przypadku planowanych, ważnych wydarzeń.

Czy Triacid Peel oraz Ampułka z Retinolem są odpowiednie dla skóry naczyniowej i wrażliwej oraz z trądzikiem aktywnym?

Triacid Peel jest odpowiedni dla każdego typu skóry. Należy jednak wdrożyć go stopniowo w przypadku cery wymagającej, problematycznej i wrażliwej. Szczególnie jeśli zabieg z użyciem kwasów stosuje się po raz pierwszy. Jest to produkt profesjonalny, dlatego należy stosować zalecenia podane na opakowaniu i materiałach o produkcie.

Ampułka z Retinolem nie jest odpowiednia dla skór wrażliwych. Retinol może ją podrażnić. W przypadku takich skór zalecamy łagodniejszą, lecz równie skuteczną – Ampułkę z Bakuchiolem.

Jakie pH ma Triacid Peel?

pH Triacid Peel wynosi 1,9.

Jak często można wykonywać zabieg eksfoliacji?

Zabieg eksfoliacji powtarzamy co 7-14 dni. Wykonujemy go w serii 4-8 zabiegów. Taką serię można powtórzyć dwa razy w roku, najlepiej w okresie jesienno-zimowym oraz wczesną wiosną.

Czy po wykonaniu eksfoliacji z użyciem Triacid Peel skóra będzie się łuszczyła?

To zależy od skóry. Skóra normalna, mieszana i przetłuszczająca się będzie złuszczała się bardzo delikatnie, w sposób nie zauważalny gołym okiem. Skóry bardzo suche lub takie, które nigdy nie miały aplikowanych kwasów mogą się delikatnie łuszczyć. Jeżeli takie złuszczanie wystąpi, będzie „łupieżowate”.

Czy ciąża i karmienie piersią są przeciwskazaniem do stosowania któregokolwiek produktu spośród nowości linii S’OUVRE Professional?

W tym okresie należy ostrożnie dobierać kosmetyki, a ich stosowanie, jak również zabiegi kosmetyczne należy dodatkowo konsultować z lekarzem. Najbezpieczniejszym produktem będzie Ampułka z Bakuchiolem, która zawiera składniki aktywne pochodzenia naturalnego.

Czy po zastosowaniu Ampułki z Retinolem może wystąpić efekt podrażnienia i złuszczania naskórka?

Tak, może wystąpić. Dlatego warto „przyzwyczajać” skórę do retinolu stopniowo aplikując na początku 1-2 razy w tygodniu.

Czy Triacid Peel, Lifting Cocktail i Ampułki Multi Solution można stosować na okolicę oka?

Podczas aplikacji na okolicę oka należy zachować szczególną ostrożność. Produkt nie może dostać się bezpośrednio do oka, jeśli tak się stanie należy przemyć natychmiast letnią wodą.

Możemy nałożyć Lifting Cocktail na część od brwi do ruchomej części górnej powieki oraz na obszar pojawiających się tzw. „kurzych łapek”.

Czy oleiste Ampułki Multi Solution są odpowiednie do infuzji tlenowej?

Ampułki oleiste nie są odpowiednie do infuzji tlenowej. Cząsteczki są zbyt duże i mogą zapychać dyszę. Jedyną formą aplikacji przy pomocy tego urządzenia jest nałożenie ampułki na skórę, a następnie wykonanie infuzji.

Czy Ampułki Multi Solution nadają się do wykonania zabiegu mezoterapii bezigłowej?

Do mezoterapii bezigłowej można użyć Lifting Cocktail. Należy nałożyć odpowiednią ilość produkt na całą twarz, a następnie wtłoczyć go za pomocą odpowiedniego programu.

Zalecamy, aby Ampułki Multi Solution łączyć z programem: ultradźwięki.

Czy Lifting Cocktail jest odpowiedni do wykonania zabiegu mezoterapii bezigłowej?

Tak, możemy wtłoczyć Lifting Cocktail przy pomocy mezoterapii bezigłowej. Dzięki temu osiągniemy jeszcze lepsze efekty zabiegowe.

Czy Ampułki Multi Solution należy wtłaczać za pomocą sonoforezy lub ultradźwięków?

Ampułki Multi Solution można wtłaczać za pomocą sonoforezy i ultradźwięków. Dzięki temu osiągniemy jeszcze lepsze efekty zabiegowe. Możemy również wtłoczyć Ampułki Multi Solution za pomocą masażu.

Czy zabieg z wykorzystaniem Ampułki Multi Solution oraz ultradźwięków wymaga użycia żelu przewodzącego?

Nie ma takiej potrzeby.

Czy Triacid Peel należy nakładać za pomocą pędzelka, czy zaleca się wmasować go w skórę?

Triacid Peel zalecamy aplikować pędzelkiem lub jednorazowymi patyczkami kosmetycznymi. Jeżeli chcemy zwiększyć penetrację Peelingu Kwasowego w głąb naskórka możemy go dodatkowo wmasować.

Czy po upływie odpowiedniej ilości czasu Triacid Peel przemywamy najpierw wodą, potem neutralizatorem? Czy stosujemy tylko neutralizator?

W pierwszej kolejności należy zatrzymać penetrację Triacid Peel za pomocą Acid Neutralizer. Następnie należy przemyć twarz letnią wodą.

Czym różni się Rozświetlające Serum z Wit. C od Ampułki z Wit. C pod względem efektów działania i zaleceń do stosowania?

W tych dwóch produktach zastosowano dwie różne formy witaminy C. W Rozświetlającym Serum z Wit. C zastosowaliśmy glukozyd askorbylu, natomiast w Ampułce z Wit. C – tetraizopalmitynian askorbylu.

Rozświetlające Serum z Wit. C działa rozświetlająco i przeciwstarzeniowo, wygładza optycznie zmarszczki. Jest niezawodny przy przebarwieniach wynikających m.in. z działania promieni słonecznych UV lub przebarwień potrądzikowych. Jest doskonałym rozwiązaniem jako końcowy etap zabiegów rozjaśniających. Jest odpowiednie dla każdego typu skóry, w każdym wieku. Polecany szczególnie w okresie jesienno-wiosennym.

Ampułka z Wit. C działa przeciwstarzeniowo, rozjaśniająco oraz wygładzająco. Jest silną formą witaminy C, odporną na działanie światła czy temperatury. Wpływa na syntezę kolagenu ustrojowego, a także wspiera działanie Kolagenu Platinum. Jest odpowiednia dla każdego typu skóry, szczególnie dla skóry dojrzałej. W połączeniu z Rozświetlającym Serum z Wit. C doda skórze blasku. Jest produktem odpowiednim do stosowania przez cały rok.

Jakie zalecenia pielęgnacji domowej można zaproponować dla cery naczynkowej? Rozświetlające Serum z Wit. C czy Ampułkę z Wit. C?

Oba produkty są odpowiednie dla skóry naczynkowej. Proponujemy również zastosowanie Ampułki z Bakuchiolem, to delikatny produkt, który zapewnia fenomenalne efekty. Polecamy również włączenie do pielęgnacji Lifting Cocktail.

Jakie produkty będą odpowiednie do pielęgnacji domowej dla cery z przebarwieniami? Rozświetlające Serum z Wit. C czy Ampułka z Wit. C?

Rozświetlające Serum z Wit. C w swoim składzie zawiera glukozyd askorbylu. To forma witaminy C, która jest zalecana dla skór z przebarwieniami spowodowanymi fotostarzeniem, trądzikiem, promieniowaniem UV. Glukozyd askorbylu jest najsilniejszym inhibitorem tyrozynazy, która jest rozwiązaniem w terapii przebarwień. Połączenie tych dwóch produktów przyniesie najlepsze efekty, a dodatkowo nada skórze młodzieńczy blask.

Czy witamina C zawarta w Ampułce Multi Solution może powodować efekt podrażnienia skóry?

Nie powinna. Mogą jednak pojawić się przypadki, w których powinniśmy być ostrożni i wykonać próbę uczuleniową. Jeśli mamy do czynienia z cerą alergiczną to warto sprawdzić czy nie występuje niepożądana reakcja.

Czy Wit. C w Ampułce Multi Solution jest stabilizowana?

Tak, jest to stabilna forma witaminy c – tetraizopalmitynian ascorbylu.

Z wykorzystaniem jakiej aparatury możemy wykonać zabieg z Ampułką z Bakuchiolem w przypadku cery wrażliwej?

Najbardziej odpowiedni do tego typu skóry będzie zabieg z wykorzystaniem ultradźwięków lub sonoforezy.

W jaki sposób wykonać zabieg z użyciem nowych produktów oraz Kolagenu Platinum? Jak łączyć składniki by nie spowodować zniszczenia białka? W jakiej kolejności należy aplikować produkty?

Na stronie internetowej S’OUVRE Professional przygotowaliśmy zabieg Radiant, który przedstawia procedurę z wykorzystaniem nowości produktowych oraz Kolagenu Platinum.

Należy pamiętać, że nie powinniśmy w tym samym czasie łączyć Kolagenu Platinum z Ampułką z Retinolem. Te dwa produkty należy stosować w kilku godzinnych odstępach czasowych.

Czy Ampułkę Multi Solution, po otwarciu, należy przechowywać w lodówce?

Ampułki posiadają szczelne zamknięcia, które chronią je przed zniszczeniem. Można bezpiecznie przechowywać je w zacienionych miejscach, 6 miesięcy po otwarciu, w temperaturze pokojowej – 5-28 stopni Celsjusza.

Czy Preparat Odtłuszczający Skórę oraz Neutralizator Kwasów aplikujemy za pomocą wacika?

Zalecamy aplikację tych produktów na dwa sposoby – za pomocą wacika lub pędzelka.

Jaka jest wystarczalność nowości produktowych S’OUVRE Professional?

  • 1 Ampułka Multi Solution – 2 zabiegi „twarz, szyja i dekolt”.
  • Lifting Cocktail – 10 zabiegów
  • Triacid Peel – 10 zabiegów
  • Preparat Odtłuszczający Skórę – 66 zabiegów
  • Neutralizator Kwasów – 66 zabiegów

Czy produkty linii S’OUVRE Professional można łączyć z kosmetykami innych firm?

Zalecamy, aby produkty używać całymi seriami. Linie zostały tak przewidziane, aby produkty wzajemnie się uzupełniały. Gdy przerwiemy procedurę zabiegową innym rodzajem produktu możemy nie osiągnąć oczekiwanego efektu, a nawet doprowadzić do nieprawidłowego połączenia składników aktywnych.

Produkty posiadają efektywne stężenia składników aktywnych. Receptury zostały stworzone tak, aby składniki działały synergicznie, co przyniesie najlepsze efekty na skórze. Dołączenie do procedur zabiegowych innych marek może spowodować niepożądane efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.