Niebieskie światło, czyli o stresie cyfrowym

Nie da się ukryć, że współczesność przyniosła nam tyle samo udogodnień, co problemów. Choć w kieszeniach nosimy urządzenia, które zastępują nam komputery, ich światło nie jest jednak dla nas zdrowe. Zjawisko zwane „stresem cyfrowym” zatacza coraz szersze kręgi w świadomości społeczeństwa, jednak nadal niewiele o nim wiemy.  

Czym jest zatem jego czynnik, czyli niebieskie światło? 

Jak mu przeciwdziałać?  

Który kosmetyk S’OUVRE pomoże Wam w walce o lepszą jakość skóry twarzy?  

Niebieskie światło, określane również jako HEV (eng. High-Energy Visible Light, czyli wysokoenergetyczne światło widzialne) to światło, które naturalnie emitowane jest przez słońce. Człowiek jednak najczęściej styka się z jego działaniem poprzez energooszczędne oświetlenie oraz takie 
urządzenia elektroniczne jak smartfony czy komputery. Ze względu na swoje bliskie sąsiedztwo do spektrum ultrafioletu, niebieskie światło jest niezwykle szkodliwe dla ludzkich komórek, co potwierdzają liczne badania naukowe.  

Szkodliwość niebieskiego światła  

Obecność niebieskiego światła stanowi ogromny problem dla człowieka. Chociaż powszechnie uważa się, że to starsze modele monitorów są bardziej szkodliwe dla zmysłu wzroku, tak rzeczywistość jest zupełnie inna. To właśnie współczesne ekrany tabletów, czy smartfonów wydzielają go znacznie więcej niż ich mniej nowoczesne odpowiedniki.  

Z czego to wynika? 

Niebieskie światło jest dość naturalnym zjawiskiem, ponieważ poprzez jego obecność promieniach słonecznych, utrzymuje stan czuwania człowieka w ciągu dnia, przez co pozostaje w gotowości do aktywności umysłowej. W związku z chęcią producentów elektroniki utrzymania jak najdłuższej uwagi przy użytkowaniu telefonu czy komputera, ci tak tworzą swoje produkty, aby nie spuszczać z nich oczu ani na chwilę.  

Jednak długotrwałe i nadmierne wystawienie na działanie niebieskiego światła, może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych. Może być nim na przykład przemęczenie oczu czy zaburzenia rytmu snu, a w skrajnych przypadkach również prowadzić do uszkodzenia siatkówki, zwyrodnienia plamki żółtej oraz problemów skórnych twarzy, przyspieszających jej starzenie.  

Skutki działania niebieskiego światła określane są mianem stresu cyfrowego, stając się jednym z największych problemów współczesnego świata.  

Jak się uchronić przed działaniem 
wszechobecnych ekranów? 

Problemy ze wzrokiem coraz częściej dotykają najmłodszych, zaś samo zjawisko staje się na tyle powszechne, że może być nazwane chorobą cywilizacyjną. I tak jak sposoby na to, aby chronić wzrok przed działaniem ekranów jest stosunkowo prosty do wdrożenia, tak nadal mało mówi się o jego działaniu na skórę.  

A wszystko zaczyna się od pracy Twojego mózgu!  

Dla mózgu obecność niebieskiego światła jest sygnałem informującym o konieczności aktywności. Tym samym może stanowić czynnik zaburzający wydzielanie melatoniny, czyli hormonu odpowiadającego za zasypianie i regenerujący sen, co przekłada się również na stan skóry całego ciała.  

Działanie melatoniny sprowadza się przede wszystkim do obniżania ciśnienia krwi, temperatury ciała oraz poziomu 
glukozy, które stanowią główne uwarunkowania zdrowego i spokojnego snu każdego z nas. Dlatego też, kiedy czujemy się niewyspani, nasza twarz wydaje się blada, a pod oczami możemy dostrzec sińce bądź opuchliznę.  

Jak więc przeciwdziałać takiej sytuacji? 

Niezwykła moc Maski na Noc

Kiedy wiesz, że jutrzejszy poranek niekoniecznie będzie należeć do tych najbardziej udanych, warto sięgnąć po kosmetyk, który zredukuje niepożądane efekty widoczne na Twojej twarzy. 

Mowa tu rzecz jasna o Masce na Noc z limitowanej linii kosmetyków reCovery. Jej celem jest właśnie regeneracja cery zmęczonej i suchej w czasie Waszego snu. Ponadto działa przeciwzmarszczkowo, co zapewnia witamina F, komórki macierzyste szarotki alpejskiej oraz ekstrakt z gardenii jaśminowatej. Natomiast wzmocnione nawilżenie, silną regenerację skóry, poprawę kolorytu oraz widoczne wygładzenie zapewniają trehaloza oraz ekstrakt z borówki amerykańskiej.

Jednak to kompleks zwany Synchronight™ jest najistotniejszy 
w ochronie Twojej skóry przed niebieskim światłem emitowanym przez urządzenia cyfrowe.  

Synchronight™ to ekstrakt z owoców Gardenii, które są powszechnie dostępne na terenie Azji, ciesząc oko swym intensywnym, czerwonym kolorem. Głównym zadaniem kompleksu jest ochrona należytej produkcji melatoniny, która jak już wspomnieliśmy, najsilniej odpowiada za dobry sen. Ponadto kompleks ten może brać aktywny udział w odbudowywaniu ubytków w strukturze komórkowej skóry oraz poprawie jakości samego snu.  

Testy kliniczne udowodniły, że Synchronight™ może odwrócić procesy starzenia się skóry oraz przyczynić się do łatwiejszego zasypiania oraz zmniejszenia niepożądanych pobudek w ciągu nocy. Dzięki jego obecności w Masce na Noc reCovery., ten zmniejsza podatność skóry na działanie niebieskiego światła. Ponadto badani potwierdzili, że jego obecność w naszym kosmetyku sprawia, że skóra jest lepiej nawilżona (w przypadku 80% badanych) oraz delikatniejsza (w przypadku 75% badanych).  

Teraz już wiecie, jak przeciwdziałać cyfrowemu stresowi i niebieskiemu światłu – dobry sen i Maska na Noc reCovery. z pewnością pomogą Wam odzyskać młodzieńczy blask skóry Waszej Twarzy. 

Życzymy samych spokojnych nocy.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.