Cleanical skincare – beauty trend czy filozofia życia?

Rosnąca świadomość zasad eco life, popularyzacja idei zrównoważonego rozwoju i powrotu do tego, co naturalne, konsekwentnie budują swoją pozycję w branży beauty. Oczekiwania konsumentów obejmują już nie tylko kosmetyki wyprodukowane w nieingerujący w kondycję środowiska sposób, ale także preparaty oferujące minimalistyczny, transparentny, a przy tym skuteczny skład. Kwintesencją tej tendencji jest termin „cleanical skincare”. Nie słyszałaś jeszcze o nim? Nic straconego! Poznaj beauty kierunek, o którym będzie naprawdę głośno.

Cleanical skincare to ziszczenie idei minimalistycznej pielęgnacji opartej na naturalnych, w tym wegańskich i organicznych kosmetykach. To pochwała prostych składów, bazujących na profesjonalnych składnikach aktywnych, pozyskiwanych w toku zaawansowanych procesów biotechnologicznych. To holistyczne spojrzenie na pielęgnację, oparte na przemyślanych recepturach, dbałości o ekologiczne standardy procesów produkcji, dystrybucji czy promocji. Równocześnie jednak to pewność, że preparaty tworzone w ten sposób mogą zawierać równie skuteczne składy, co te oferowane w profesjonalnych gabinetach kosmetologicznych.

Cleanical skincare – skąd ta potrzeba?

Pojęcie „cleanical” to  hybryda slow: „clean” i „clinical”, łącząca w sobie to, co w ich założeniu najsłuszniejsze – pielęgnację naturalną w duchu clean beauty ze stosowaniem profesjonalnych i wyselekcjonowanych składników w stylu clinical.  Odnosi się zarówno do doboru naturalnych, w tym wegańskich i organicznych kosmetyków oraz mody na profesjonalne składniki aktywne pozyskiwane w ramach procesów biotechnologicznych. Cleanical skincare łączy tradycję z nowoczesnością, oferując Ci silne składniki aktywne i naturalne ekstrakty, pozyskane z poszanowaniem dla środowiska, lecz w oparciu o najnowsze standardy technologiczne. To transparentność stosowanych surowców, redukcja śladu węglowego, minimalizacja zużycia plastiku i poszanowanie praw zwierząt. Równocześnie jednak to precyzja i dbałość w opracowywaniu formuł, połączona z przebadanym i potwierdzonym klinicznie działaniem.

Cleanical skincare to wynik potrzeby dbania o siebie i dbania o innych – ludzi, zasoby naturalne i zwierzęta. 

Brzmi kusząco?

Jak wdrożyć cleanical skincare do codziennej pielęgnacji?

Już dziś mówimy Ci, ze cleanical skincare to pojęcie, którym powinnaś się zainteresować. To nie chwilowy trend, a filozofia życia, która, jak prognozujemy, szturmem podbije branżę beauty. Dlaczego? Ponieważ jest odpowiedzią na wszystko to, czego współczesna kobieta, taka jak Ty, oczekuje od codziennej pielęgnacji. To bezapelacyjna skuteczność i widoczne efekty pielęgnacyjne. To kosmetyczny minimalizm i prostota bazująca na powrocie do korzeni, umiłowaniu natury i piękna. To kompromis pomiędzy zaawansowanymi technologiami, rozwiązaniami klinicznymi oraz tradycją i prostotą. Chcesz wdrożyć do swojej codziennej rutyny beauty ideę cleanical skincare? Sprawdź nasze wskazówki.

Selekcjonuj składy

W duchu cleanical skincare jest dbanie o to, by Twoja pielęgnacja była selektywna. Wybieraj kosmetyki, które posiadają składniki dedykowane typowi Twojej skóry i realnie poprawiające jej kondycję. Poznaj jej potrzeby, bacznie obserwując bieżący stan, reakcje na aplikowane preparaty i osiągane efekty. Selekcjonuj nie tylko składniki aktywne, ale także kompletne produkty. Nie wybieraj półśrodków – inwestuj w kosmetyki o najlepszych, dostępnych recepturach i rób to świadomie.

Skinimalism

Bycie eko nie oznacza rezygnacji z dbania o siebie. Wręcz przeciwnie – to mądre, racjonalne i konsekwentne dobranie pielęgnacji domowej, opartej na produktach powstałych w oparciu o proces zrównoważonego rozwoju. To selfcare budowany na naturalnych, pozyskanych w obojętny dla środowiska sposób, składnikach. Ucieleśnieniem tej idei jest kolagen naturalny S’OUVRE. Trzy krótkie serie – Kolagen Platinum, Kolagen Silver i Kolagen Graphite, na które składają się produkty naturalne, ręcznie pozyskiwane, o udowodnionej skuteczności. Minimalistyczny skład – kolagen naturalny, elastyna, glikol kaprylowy i kwas mlekowy – gwarantuje pełną transparentność receptury. Równocześnie jednak realne efekty – kolagen to cząsteczka cechująca sie jedną z najwyższych skuteczności w działaniu anti-aging. Potwierdzają to badania: 85% osób stosujących kolagen S’OUVRE odnotowało zmniejszenie głębokości swoich zmarszczek. To także idealny przykład tego, jak w oparciu o jedną, lecz jakościową, serię produktową możesz zbudować kompleksową pielęgnację skóry twarzy i ciała. Kolagen Platinum to ujędrniająca i przeciwstarzeniowa pielęgnacja twarzy i dekoltu. Jego uzupełnieniem jest Kolagen Silver oferujący maksymalne nawilżenie przesuszonej skóry ciała. Dopełnieniem duetu jest Kolagen Graphite, pobudzający organizm do produkcji własnego kolagenu i wyraźnie poprawiający nawilżenie dłoni, włosów i paznokci.

To kwintesencja cleanical skincare – najwyższa skuteczność wynikająca z zastosowania zaawansowanych technologicznie procesów produkcji, poparta krótkim składem i stuprocentowo naturalnymi składnikami. Nie potrzebujesz wielu produktów kosmetycznych – wystarczy Ci precyzyjnie dobrana seria skutecznych preparatów, by zachować zdrowie i witalność skóry.

Nie ulegaj modzie

Cleanical skincare to także nie dobieranie kosmetyków w oparciu o chwilowy trend lub skuteczny marketing. To swego rodzaju samoświadomość i przekonanie o tym, co służy Tobie i Twojej cerze oraz konsekwentne realizowanie swoich przekonań. Wybieraj wyłącznie preparaty precyzyjnie przebadane i efektywne. Wyeliminuj ze swojej kosmetyczki niskie stężenia i niepewne składy. Nie marnuj, nie generuj dodatkowych śmieci kupując sezonowe hity, które nie służą ani Tobie ani planecie. Inwestuj w wysokiej jakości kosmetyki, które zużyjesz do końca.

Bądź cierpliwa i konsekwentna

Pamiętaj o tym, że pielęgnacja to proces ciągły. Twoja skóra potrzebuje troski i czułości na co dzień, a za cierpliwość i konsekwencję w działaniu odpłaci się świetnym stanem i dobrą kondycją. Nie szukaj drogi na skróty – pamiętaj o codziennym oczyszczaniu, nawilżaniu i uzupełnianiu składników odżywczych, których potrzebuje. Zbuduj własną skin routine opartą o bogactwo natury, technologiczne dokonania i wszystko to, co cleanical skincare ma Ci do zaoferowania.

Zaufaj nam: warto. Cleanical skincare to więcej niż chwilowy beauty trend. To kierunek rozwoju branży beauty oparty o ekologię, społeczną odpowiedzialność biznesu, technologiczny rozwój i maksymalną skuteczność działania. To odpowiedź na potrzeby współczesnych kobiet, które chcą być piękne i czuć się dobrze w swojej skórze, lecz robić to w zgodzie z naturą. Jesteśmy przekonani, że cleanical skincare to wyzwanie, któremu branża beauty będzie musiała sprostać w najbliższych latach – kreując maksymalnie eco-friendly standardy pozyskiwania składników, produkcji i dystrybucji kompletnych kosmetyków. Przede wszystkim to jednak zmiana myślenia producentów i konsumentów.

Ta zmiana zaczęła się już dziś, a Ty jesteś jej częścią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.