Maksymalizuj efekt, minimalizując zaangażowanie – poznaj streamlinery!

Skinimalizm w nowoczesnej technologicznie odsłonie? Szybka i intuicyjna pielęgnacja oparta na produktach wielozadaniowych? Maksymalny efekt przy minimalnej dozie zaangażowania? To możliwe. Po kilkuletniej fascynacji koreańskimi technikami pielęgnacji cery, opartymi na wieloetapowym oczyszczaniu twarzy, bazującym na licznych produktach kosmetycznych, przyszedł czas na nowe. Poznaj kosmetyczny trend pielęgnacji minimalistycznej, opartej na streamlinerach.

Pora na odwrót

Ostatnie lata na rynku beauty to czas dominacji wieloetapowej pielęgnacji koreańskiej, opartej na stosowaniu licznych preparatów kosmetycznych w odpowiedniej konfiguracji. Fascynacja nieskazitelną cerą Koreanek, przełożyła się na sukcesywny rozwój rynku kosmetyków tego pochodzenia. 10-etapowa, nieco czasochłonna i skomplikowana, pielęgnacja miała być remedium na wszystkie problemy skórne, zarówno cery wrażliwej, problematycznej, jak i dojrzałej. I choć obiecywała spektakularne efekty i stałą zmianę spojrzenia na proces dbania o skórę, moda na tak rozbudowaną rutynę pielęgnacyjną sukcesywnie mija. Widać zdecydowany odwrót tendencji – współczesne kobiety oczekują od kosmetycznych producentów preparatów skoncentrowanych, wielozadaniowych i skutecznych w działaniu. W branży beauty coraz mocniej gruntuje się z kolei skłonność do skinimalizmu. Czym jest to zjawisko?

Skinimalizm – mniej znaczy więcej

Kosmetyczny skinimalizm to wynik coraz wyższej świadomości ekologicznej, powrotu do korzeni i potrzeby ograniczania ilości stosowanych preparatów, a co za tym idzie, zużywanych produktów kosmetycznych. To absolutne zaprzeczenie dominującej w minionych latach tendencji do stosowania rozbudowanej i wieloetapowej rutyny pielęgnacyjnej. To stawiane wobec producentów oczekiwanie, by dostarczyli preparaty umożliwiające konstruowanie prostej, naturalnej i minimalistycznej rutyny pielęgnacyjnej. To uwolnienie się od nadmiaru, skupienie wokół natury, ekologicznego życia, umiłowania szybkich i prostych zabiegów kosmetycznych. Równocześnie jednak to oczekiwanie skuteczności i efektywnego działania. Kobiety nie chcą już stosować dziesiątków kosmetyków dedykowanych poszczególnym problemom skórnym. Oczekują produktów kompleksowych, reprezentujących nową jakość, którą reprezentują streamlinery.

Czym są streamlinery?

Streamlinery to kosmetyki łączące w jednej formule wiele funkcji, co pozwala im działać na skórę wielotorowo. To autorskie formuły oparte na wyselekcjonowanych składnikach, umożliwiające wielowymiarową skuteczność. To połączenie zaawansowanych technologii produkcji i precyzyjnego doboru aktywnych składników, przekładające się na maksymalną skuteczność. Streamlinery to jednak nie tylko najwyższa jakość działania – to oszczędność czasu poświęconego na pielęgnację i umiłowanie dbania o swoje ciało w najprostszej formie. To koncepcja realizująca minimum zaangażowania, by osiągnąć maksymalny efekt. To także głębsza idea – oparta na chęci minimalizowania negatywnego wpływu przemysłu kosmetycznego na środowisko. To ograniczenie ilości zużycia plastiku i generowanych śmieci.

Streamlinery – jak to działa?

Nawet jeśli dotychczas nie słyszałaś o tego rodzaju produktach, jesteśmy pewni, że posiadasz choć jeden streamliner w swojej kosmetyczce. Przykładem tego rodzaju kosmetyków są pełniące liczne funkcje “in one” produkty – np. krem BB z filtrem SPF, nawilżający cerę podkład lub przeciwzmarszczkowa baza pod makijaż. Streamlinery to kosmetyki umożliwiające skrócenie pielęgnacji i makijażu do minimum – zarówno pod kątem ilości stosowanych preparatów, jak i poświęconego na pielęgnację czasu, zapewniając zachowanie maksymalnej skuteczności. To produkty gwarantujące odpowiednie oczyszczenie skóry, przy jej równoczesnym odżywieniu, nawilżeniu i rewitalizacji.

Streamlinery w ofercie S’OUVRE

Idea ograniczania plastiku, pielęgnacji w zgodzie z naturą i duchu eko, jest nam szczególnie bliska. Kreując rynkowe trendy w branży beauty, wzbogaciliśmy naszą ofertę o szereg kosmetycznych propozycji pełniących funkcje streamlinerów, odpowiadając tym samym na potrzeby i oczekiwania współczesnych kobiet. Kobiet, które chcą dbać o siebie, dbając przy tym o świat wokół nich. Poznaj przykładowe streamlinery od S’OUVRE.

Żel do Mycia Twarzy

Kwintesencją idei wielozadaniowości jest Żel do Mycia Twarzy S’OUVRE. Skutecznie usuwa zanieczyszczenia, nie podrażniając przy tym skóry, a dzięki zawartości ekstraktu z aloe vera, koi stany zapalne i odczyny alergiczne. Dodatkowo, wzbogacony o wyciąg z morwy indyjskiej działa przeciwzapalnie i łagodzi. To produkt z serii kolagenowej, który świetnie sprawdza się nie tylko do oczyszczania twarzy, ale i zmywania makijażu. Możesz stosować go także mycia ciała lub włosów. Cechuje się więc nie tylko mnogością właściwości, ale także multifunkcjonalnością. Idealnie sprawdzi się na wyjazdach, zapewniając różnorodność działania na skórę i wielorakość metod stosowania. Wpisując się w ideę skinimalizmu będzie efektywnie służył na wielu płaszczyznach Twojej pielęgnacji.

Kremowy Peeling

Kremowy Peeling z linii Natural Collagen dedykowany do skóry twarzy, szyi i dekoltu zapewni Ci uczucie idealnie gładkiej, satynowej skóry… całego ciała. Delikatnie, a przy tym stanowczo złuszczy obumarły naskórek, otworzy pory i usunie powierzchniowe zanieczyszczenia. Formuła wzbogacona o Avocadol, dostarczy skórze niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, ukoi ją i nawilży. Możesz używać go do pielęgnacji całego ciała, jako skuteczny, acz delikatny, peeling myjący.

Mgiełka do Twarzy i Ciała

Kolejna propozycja od S’OUVRE w duchu streamlinerów to kolagenowa Mgiełka do Twarzy i Ciała. Nie tylko zapewni szereg właściwości odżywiających i nawilżających Twoją skórę, zmniejszy widoczność zmarszczek, ale także pozostawi ją zdrowo gładką i jedwabiście miękką. Przede wszystkim jednak to multifunkcyjny produkt, który możesz stosować także jako esencję nawilżającą do twarzy pod krem czy kolagen. To produkt, który świetnie sprawdzi się jako odświeżenie skóry w ciągu dnia, kiedy potrzebujesz jej nawilżenia. Możesz stosować ją jako specyfik do przedłużenia trwałości makijażu, ale także esencję nawilżającą i łagodząca podrażnienia na całym ciele. To także… skuteczna wcierka do skóry głowy (zawarty w jej składzie aminokwas – arginina – poprawia krążenie i odżywia mieszek włosowy)! Mgiełka do Twarzy i Ciała idealnie wpisuje się w klimat skinimalizmu i ideę streamlinerów, oferując nie tylko maksimum właściwości, precyzyjnie skomponowaną formułę składników aktywnych, ale także szereg możliwych, wynikających z nich zastosowań.

Triacid Peel – Peeling Kwasowy

Peeling Kwasowy to produkt z serii S’OUVRE Professional wypełniający ideę skinimalizmu w każdym mililitrze swojej formuły. To peeling oparty na kompozycji starannie dobranych kwasów, gwarantujących skórze oczyszczenie, nieskazitelne wygładzenie, zdrowy i promienny wygląd! Dedykowany do zabiegów eksfoliacji, posiada jasno określone przeznaczenie. Równocześnie jednak skutecznie oddziałuje na różnorodne problemy skórne: zmarszczki, trądzik, skórę suchą, cerę naczynkową. To jeden produkt, efektywnie rozwiązujący wiele różnorodnych problemów.

Streamlinery – przyszłość dailyroutine

Widoczne umiłowanie prostoty i powrót do tego, co naturalne, intuicyjne oraz neutralne dla środowiska, odbija się echem w branży beauty. Nie chcemy już korzystać z produktów agresywnie oddziałujących na przyrodę. Chcemy ekologii, natury i wielozadaniowości. Nasze oczekiwania nie sprowadzają się jednak do powrotu do tego co było – chcemy uproszczenia idei pielęgnacji, przy równoczesnej gwarancji jej skuteczności. Oczekujemy od kosmetyków maksimum rezultatów przy minimalnym zaangażowaniu w ich osiąganie. Efekty pielegnacyjne mają budować za nas streamlinery. Oferując multitasking na każdym polu – zarówno osiąganych rezultatów, jak i możliwych przeznaczeń wybranego produktu.

Idea stremlinerów niepostrzeżenie wkradła się na rynek kosmetyczny i szturmem podbija serca kobiet na całym świecie. Jesteśmy przekonani, że zostanie z nami na dłużej i sporo namiesza w branży beauty. My – S’OUVRE – jesteśmy pewni, że chcemy być w #teamstreamlinery. Dostrzegając nie tylko potencjał tego kierunku rozwoju, ale także ceniąc leżące u ich podstaw wartości – wszystkim inicjatywom wspierającym streamlinery mówimy stanowcze TAK.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.